Úvod » Rekreace » Tipy na výlety

Tipy na výlety

Z Chaty Lopeník se na výlet můžete vypravit do několika blízkých a turisticky atraktivních lokalit.

Uherskobrodsko je první z nich. Centrem oblasti je historické královské město Uherský Brod, zajímavé památkovou zónou, Muzeem J.A.Komenského nebo Aquaparkem Delfín. Z okolních obcí stojí za návštěvu zejména Vlčnov, obec známá snad největším folklórním svátkem – Jízdou Králů. Příznivci moravské slivovice by měli také zhlédnout expozici Muzea lidových pálenic, v obci je také několik historicko-architektonicky zajímavých objektů. Mezi Lopeníkem a Uherským Brodem se nachází Nivnice a Komňa – vesnice, které jsou považovány za další dvě možná rodiště J.A.Komenského. Na východě oblasti, v Bojkovicích, stojí zámek Nový Světlov.

 

Luhačovické Zálesí je lokalita okolo lázeňského města Luhačovice. Kromě léčivých pramenů zaujmou pohádkově působící Jurkovičovy stavby. Nedaleko městečka se nachází poutní místo Provodov.

Historicky určitě nejbohatší je zajisté okolí Uherského Hradiště. Toto regionální centrum vybízí k návštěvě městské památkové zóny, Slováckého muzea, galerií nebo třeba místního Aquaparku. Kolo nebo kolečkové brusle provětráte na rozsáhlé síti cyklostezek v blízkosti Baťova kanálu. A v sezóně můžete přijít fandit hráčům prvoligovému 1.FC Slovácko.
Archeologicky zajímavé lokality se z Hradiště přelévají do sousedního Starého Města a přes Modrou s fascinujícím Archeoskanzenem dále na velkomoravský Velehrad. V Kunovicích zase potěší srdce každého kluka i chlapa Letecké muzeum. Hladinu adrenalinu zvýšíte tandemovým padákovým seskokem, úchvatné a nezapomenutelné jsou balónové lety. Nad rovinou Hradišťska vyčnívá pohoří Chřiby s majestátním hradem Buchlov, v podhradí láká návštěvníky zámek Buchlovice.

 

Z Lopeníku přes hranice je to kousek do slovenského Trenčína, vydat se můžete také do známých termálních lázní Piešťany.